Hallitukset 1988-1996

Hallitukset 1988-1996

Hallitus 26.09.1988 - 31.12.1989
Puheenjohtaja Koponen Pekka
Varapuheenjohtaja Pulli Kari
Rahastonhoitaja Ryökäs Petri
Sihteeri Leinonen Tanja
Hallituksen jäsen Lind Timo
Kiltalehden toimittaja (26.9.1988 - 3.10.1989) Ojanperä Tero
Kopiokonevastaava (26.9.1988 - 3.10.1989) Rönkkä Risto
Fuksivastaava (26.9.1988 - 3.10.1989) Tanskanen Jouni
Ekskursiomestari (17.1.1989 - 31.12.1989) Kopsa Petri
Hallituksen jäsen (17.1.1989 - 31.12.1989) Kolmonen Juha
Varapuheenjohtaja (03.10.1989 - 31.12.1989) Kukkohovi Marko
Kopiokonevastaava (03.10.1989 - 31.12.1989) Kaikkonen Tommi
Hallituksen jäsen (03.10.1989 - 31.12.1989) Hyyppä Olli

Hallitus 1990
Puheenjohtaja Kopsa Petri
Varapuheenjohtaja Lahdenperä Pentti
Rahastonhoitaja Ryökäs Petri
Sihteeri Järvi Saila
Excursiomestari Mäkelä Ilkka
Kiltamestari Kukkohovi Marko
Fuksivastaava Hyyppä Olli
Opintovastaava Leinonen Tanja
Tiedotussihteeri Toivanen Jukka
Harjoitteluvastaava Komonen Kari

Hallitus 1991
Puheenjohtaja Leinonen Paavo
Varapuheenjohtaja Mäkelä Ilkka
Rahastonhoitaja Maansaari Kirsi
Sihteeri Mustikkamaa Terhi
Excursiomestari Pääkkönen Jarmo
Kiltamestari Järvi Saila
Fuksivastaava Hyyppä Olli
Opintovastaava Komonen Kari
Tiedotussihteeri Annala Harri
Harjoitteluvastaava Kauppi Kirsi

Hallitus 1992
Pääministeri Hyyppä Olli
Varapääministeri Kärkäs Kalle
Kansliaministeri Niemi Tarja
Valtiovarainministeri Maansaari Kirsi
Työvoimaministeri Mustikkamaa Terhi
Tiedotusministeri Kokkonen Juha
Sisäministeri Markkanen Panu
Ulkoministeri Timonen Vesa
Opetusministeri Annala Harri
Liikenneministeri Tuokkola Hannu
Sisäministeri Kangas Antti
Opetusministeri Korhonen P.
Opetusministeri Huoponen Jani

Hallitus 1993
Pääministeri Pirttikangas Kari
Varapääministeri Romppainen Janne
Kansliaministeri Kaipainen Jarkko
Valtiovarainministeri Pikkarainen Pasi
Työvoimaministeri Erkkilä Mika
Tiedotusministeri Kaipala Jukka
Sisäministeri Kangas Antti
Ulkoministeri Jokisalo Jari
Opetusministeri Huoponen Jani
Liikenneministeri Kilpeläinen Jarkko
Liikenneministeri Turunen Timo

Hallitus 1994
Pääministeri Turunen Timo
Varapääministeri Kaksonen Rauli
Kansliaministeri Koivusaari Maija-Liisa
Valtiovarainministeri Kaipainen Jarkko
Työvoimaministeri Keränen Salla
Tiedotusministeri Leppänen Teemu
Sisäministeri Kemppainen Ville
Ulkoministeri Pussinen Leo
Opetusministeri Huoponen Jani
Liikenneministeri Valtavaara Juha

Hallitus 1995
Puheenjohtaja Kaksonen Rauli
Varapuheenjohtaja Kemppainen Jarkko
Kansliaministeri Hautamäki Kari
Rahastonhoitaja Koivusaari Maija
Työvoimaministeri Pietiläinen Mirkka
Tiedotusministeri Kangas Antti
Sisäministeri Hoisko Jyrki
Ulkoministeri Polvi Jere
Opetusministeri Huoponen Jani
Liikenneministeri Lukkarinen Olli-Pekka
Opetusministeri Kylmäoja Jouko

Hallitus 1996
Puheenjohtaja Kemppainen Jarkko
Varapuheenjohtaja Hautamäki Kari
Kansliaministeri Lehtomäki Juha
Rahastonhoitaja Karvosenoja Janne
Työvoimaministeri Kangas Kalle
Tiedotusministeri Räsänen Janne
Sisäministeri Leinonen Mika
Ulkoministeri Kylmäoja Jouko
Opetusministeri Hoisko Jyrki
Liikenneministeri Lantto Hannu

Kannatusjäsenet

Yhteistyössä